Kategorie výrobků

Prohlédnuté produkty

Informace

Výrobci

Alkohol tester JETT-1100 Zobrazit větší

Alkohol tester JETT-1100

JETT-1100

SKLADEM

Alkoholtester JETT1100 je vysoce citlivý detektor na alkohol, speciálně určený pro rychlé měření alkoholu za situace, kdy alkohol v dechu testované osoby přítomen jen v malém množství. Provedená dechová zkouška tak má sloužit k ujištění, že požitý alkohol se již v těle rozptýlil a je možné např. řídit automobil.

Více informací

599 Kč

Více informací

Jedná se o pracovní měřidlo nestanovené sloužící pro orientační měření (domácí monitoring) hladiny alkoholu v krvi.

Základní funkce a vlastnosti týkající se produktu Alkoholtester JETT1100:

- polovodičový senzor
- alkoholtester je vyroben z materiálu odolného proti vlhkosti, horku, statické elektřině
- kontrola objemu dechu (při nedostatečném objemu vdechnutého vzduchu dechová zkouška neproběhne)
- čas rekce - do 1 minuty po zahájení měření alkoholu
- regenerace - 2-4 sekundy
- přesnost měření alkoholu - 95 % při hladině alkoholu 0,02 %
- rozsah měření od 0,2‰ až do 4‰, a i ve vyšších hodnotách s přesností ± 0,2‰.
- testy na alkohol jsou řízeny barevnými diodami
- funkce revize teploty
- napájení - nabíjecími bateriemi (alkoholtester je dodáván včetně nabíječky)
- výdrž baterií - 6 hodin
- hmotnost - 168 g (včetně baterií)

Podrobný popis a specifikace - Alkoholtester JETT1100

Alkoholtester JETT1100 je vysoce citlivý detektor na alkohol, speciálně určený pro rychlé měření alkoholu za situace, kdy alkohol v dechu testované osoby přítomen jen v malém množství. Provedená dechová zkouška tak má sloužit k ujištění, že požitý alkohol se již v těle rozptýlil a je možné např. řídit automobil bez obavy, že by nás zaskočily policií či zaměstnavatelem prováděné testy na alkohol.
Alkoholtester JETT1100 tak nalezne uplatnění zejména při kontrole schopnosti (vlastní či jiných osob) k řízení motorového vozidla, dodržování pracovní kázně apod.
Hlavní předností tohoto přístroje je schopnost otestovat stav alkoholu v krvi u více osob v co nejkratším čase. Má vestavěný mikroelektronický analyzátor, zkonstruovaný pro vysoce přesné měření alkoholu v těle, na základě toho, zda je alkohol přítomen v dechu testované osoby.
Tento alkoholtester je velmi přesný, prováděné testy na alkohol mají přesnost 95%, je-li alkohol v koncetraci 0,02%.
Tento alkoholtester nezobrazuje hodnoty měření alkoholu na displeji. K indikaci, zda dechová zkouška prokázala, že je alkohol v krvi slouží 3 LED diody.
První - ZERO se rozsvítí v případě, kdy je naměřena nula (žádný alkohol - platí v součastné době pro řidiče - nulová tolerance)
Druhá - LOW se rozsvítí v případě, kdy dechová zkouška naměří hodnotu v rozsahu od 0 do 0,2‰
Třetí - HIGH se rozsvítí v případě, kdy je výsledek měření alkoholu v rozsahu od 0,2‰ až do 4‰
Alkoholtester JETT1100 většinou neslouží pouze k osobnímu použití. Využívají ho zejména policisté, školy, úřady, továrny k prvotnímu orientačnímu měření alkoholu.
Pokud se rozsvítí LED dioda LOW nebo HIGH (dechová zkouška zjistí alkohol), použije se alkoholtester elektrochemický nebo polovodičový s displejem, který doměří přesnou hladinu alkoholu v krvi.
Alkoholtester JETT1100 by měl být používán pouze jako informativní pomůcka, protože se jedná pouze o nestanovené měřidlo a lze jím tedy provádět pouze orientační testy na alkohol.

Jak vybrat správný alkoholtester

Při nákupu přístroje na měření alkoholu nás čeká zásadní rozhodnutí již na počátku - vybrat alkoholtester s polovodičovým senzorem (Alkoholtester JETT1100) či alkoholtester s elektrochemický? Alkoholtester s polovodičovým senzorem bude vždy levnější a snadněji dostupný. Přístroje z této kategorie se používají jako nestanovená měřidla a jimi provedené testy na alkohol se nelze právně odvolávat. Slouží pouze jako orientační měřidla alkoholu v krvi. Tato nestanovená měřidla jsou klinicky ověřována a na jejich kalibraci dohlíží ústavní soudního lékařství.
Naproti tomu alkoholtester používající technologii elektrochemických senzorů je díky své vysoké citlivosti měření alkoholu a vynikající selektivitě poskytuje výsledky právně dovolatelné a policií provedená dechová zkouška vás před soudem zbaví jakékoliv možnosti zpochybnit provedené testy na alkohol. Za takovýto alkoholtester však také zaplatíme patřičnou sumu, která bude výrazně vyšší než u přístroje s polovodičovým senzorem. Každý elektrochemický alkoholtester se musí jedenkrát za rok nechat zrevidovat, což provádí přímo Český Metrologický Institut (ČMI). Alkoholtestery s takovými senzory používají hlavně Policie české republiky a velké firmy (např. ČSA, ČSAD, … ), které potřebují mít absolutní jistotu přesnosti výsledku měření alkoholu.

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

Alkohol tester JETT-1100

Alkohol tester JETT-1100

Alkoholtester JETT1100 je vysoce citlivý detektor na alkohol, speciálně určený pro rychlé měření alkoholu za situace, kdy alkohol v dechu testované osoby přítomen jen v malém množství. Provedená dechová zkouška tak má sloužit k ujištění, že požitý alkohol se již v těle rozptýlil a je možné např. řídit automobil.

Napsat recenzi

15 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: